bebek ıslak mendil

BEBEK ISLAK MENDİL

GOO.N Ekstra Hassas Islak Bebek Mendili
GOO.N Yenidoğan Pamuklu Islak Mendil

Bebekler özellikle doğumdan sonraki ilk zamanlarda oldukça hassas bir cilde sahiptir. Anne ve babalar da bebeklerinin cildi için en uygun ıslak mendili kullanmak ister. Bebeklerin narin cildi birçok kokuya ve kimyasala karşı hızla tepki gösterebilir. Bu yüzden ıslak mendil seçerken içeriğini dikkatli bir şekilde incelemek gerekir. Bebeğiniz için özellikle alkol, paraben, boya ve parfüm içermeyen ıslak mendilleri tercih etmeniz önerilir. Paraben yetişkin insanların cildini bile hassaslaştırıp alerjik reaksiyon göstermesine sebep olabilen kanserojen bir maddedir. Yenidoğan bebeğinizin cildi yetişkinlere göre daha ince olduğu için alkol gibi zararlı maddeler daha kolay bir şekilde cilde nüfuz eder.

Islak mendilin yapısında pamuk kullanılması oldukça önemlidir. Eğer bebeğinizin cildinde tahriş ya da kızarıklık oluştuysa kimyasal içerikli ıslak mendilleri kullanmamanız daha da önemlidir.

Islak mendilin kullanım esnasında bebeğinizin hassas cildine zarar vermemek için bastırmadan kullanmanız önerilir.

Islak mendil seçiminizi yaparken mendilin kalın olup olmadığına da dikkat edebilirsiniz. Kalın olan mendiller daha pamuksu ve yumuşak bir yapıda olup bebeğinizin cildinin tahriş olmasını önleyebilir. İnce olan mendiller kullanım esnasında yırtılıp etrafı kirletebilir ve daha çok mendil kullanma ihtiyacı doğuracağı için pek ekonomik olmayabilir. Bu yüzden kullanım kolaylığı ve ekonomik sebeplerden dolayı da kalın ıslak mendilleri tercih edebilirsiniz.

Islak Mendil Çeşitleri

Farklı ihtiyaçlar için farklı ıslak mendiller bulmak mümkündür. Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız bu hijyen ürünlerinin farklı çeşitleri ve farklı kullanım alanları vardır.

Yenidoğan ıslak mendil, bebeğiniz dünyaya geldiğinde kullanmanız önerilen ekstra hassas mendile denmektedir.

Hassas olan bebek cildinin daha da hassas olduğu bu dönemde kullanılan ıslak mendilin hiçbir şekilde bebeğinize zarar vermeyecek formülü olmalıdır. Kimi uzmanlar ilk bir ay yalnızca pamukla temizliği de önermektedir. Bunun sebebi bebeğiniz doğduğunda kendisini koruyan verniks adındaki koruyucu tabakadır. 6 ay içinde yenidoğan bebeğinizin cilt gelişimi tamamlanır ancak bu süreçte bebeğinizin cildi oldukça duyarlıdır. Fakat GOO.N Yenidoğan Islak Bebek Mendili, bebeğinizin ilk gününden itibaren kullanabileceğiniz şekilde özenle geliştirilmiştir. İçeriğindeki formül, bebeğinizin hassas cildiyle uyumludur.

Bebek ıslak mendilleri hassas dokusu ile bebeklerin cildini korur ve gün boyu ferah kalmalarını sağlar. Aynı zamanda antibakteriyel özelliği bulunan bu ürünler bebeğinizin hassas cildine uyum sağlar. Bebeğinizin cildi için paraben, alkol, parfüm içermeyen bebek ıslak mendilleri tercih edilebilir.

Bir diğer ıslak mendil çeşidi ise alkollü ıslak mendillerdir. Özellikle korona virüs salgınından sonra önem kazanan el hijyeni için mikrop ve bakterileri öldüren alkollü ıslak mendiller tercih edilmeye başlanmıştır.

Günlük hayatta hem kendimiz için hem de genel temizlik için kullandığımız çok amaçlı ıslak mendiller hem ferahlamaya hem de temizliğe yardımcı olmaktadır. Bu mendiller cep boy ve avantaj boy gibi farklı ebatlarda satışa sunulmuştur. Bu mendiller bebeklerde kullanmak için uygun değildir. İçerdikleri parfüm ve parabenle bebeğinizin cildine zarar verebilirler. Bebeğinizin hassas cildinin tahriş olmasına neden olabilir.

Bebekler için Islak Mendil Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeğinizin hassas cildi sebebiyle önemli bir konu olan ıslak mendil seçimi, tüm ebeveynlerin kafasını karıştırır. Bebeğinizin yumuşak cilt dokusuna zarar vermeden temizleyecek, alerjik reaksiyonlara sebep olmayacak bir ıslak mendil seçmek zor olsa da bazı püf noktaları vardır. “Bebekler için hangi ıslak mendil seçilmeli?” ve “Bebekler için ıslak mendil seçilirken nelere dikkat edilmeli?” sorularının cevabını gelin birlikte keşfedelim.

Kimyasal maddeler içeren veya doğal bir içeriğe sahip olmayan ıslak mendilleri tercih etmemeye özen göstermelisiniz. Bebek ıslak mendillerinde aranan en önemli özellik alkolsüz ve diğer kimyasalları içermiyor olmasıdır. Bebeklerin cilt dokusu ince ve hassastır, bu yüzden kimyasal maddeler ciltlerine zarar verir. Alkol, SLS, SLES ve sentetik lif içeren ıslak mendilleri tercih etmemelisiniz. Bebeğinizin cildinin tahriş olmasına ve bebeğinizin rahatsız olmasına sebep olmamak için doğal içerikli mendiller tercih edebilirsiniz.

Çoğu ıslak mendil, paraben içerir. Paraben, kanserojen etkileri bulunan ve sağlığa zararlı olan bir kimyasal maddedir. Hassas ve ince bebek cildine alkol, SLS, SLES vb. zarar veren maddeler gibi, paraben de bebeklerin cildini tahriş eder. Bebeklerin cildi tarafından kolayca emilebilen paraben, bebeğinizin sağlığına zarar verebilir. Bu nedenle aldığınız ıslak mendillerin içeriğini kontrol ederek paraben içermediğinden emin olabilirsiniz.

Aşırı parfümlü ve kokulu ıslak mendilleri bebeğiniz için satın almaktan kaçınmalısınız. Parfümlü ıslak mendiller, bebekler için alınması gereken ıslak mendillerden değildir. Bebeğinizin yumuşak, hassas ve ince cildi, kalıcı kokudan daha önemlidir. Kalıcı kokulu ıslak mendiller, bebek ıslak mendillerine oranla daha yoğun parfüm ve esans içerirler. Bu da bebeğinizin cildinde alerjik reaksiyonlar oluşmasına, döküntü ve kaşıntıya neden olabilir. Bebekler için ıslak mendil seçerken buna da dikkat edilmesi gerekir.

Bebekler için ıslak mendil seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de saf su içeriyor olmasıdır. Bebek ıslak mendillerinde saflaştırılmış su olması çok önemlidir. Evimizdeki sular, kaynak suları, çeşme suları; klor, kireç ve metal içerebilirler. Bu içerikleri nedeniyle bebekler için ıslak mendil üretiminde kullanılmamaları gerekir. Özel üretim teknikleriyle hazırlanan, bakterilerden ve zararlı materyallerden arındırılmış ve “saflaştırılmış su” dediğimiz su ile üretilen ıslak mendilleri tercih edebilirsiniz. Bebekler için ıslak mendil alırken, üzerinde saf su ibaresi olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Bir bebek ıslak mendilinde olmaması gereken birçok içerik var, bir o kadar da olması gereken içerik var. Alacağınız ıslak mendilin içindekileri incelemeyi unutmayın. İçeriğinde ne kadar doğal madde varsa, bebeğiniz için o kadar güvenli demektir. Islak mendilin içerisinde limon yağı, gliserin, çay ağacı yağı, lavanta yağı, aloe-vera özü, papatya özü ve bunun gibi maddeler varsa, bebekler için ıslak mendil olarak tercih edebilirsiniz demektir.

Nasıl ki biz yetişkinlerin yağlı, karma ve kuru olmak üzere cilt tipleri varsa, hassas bebeklerimizin de kendine özgü cilt tipleri vardır. Bu nedenle bebekler için ıslak mendil seçerken bebeğinizin cilt tipine uyumlu olmasına özen gösterin. Bebeğinizin cildi en ufak etkenden tahriş oluyor, kızarıyor ve zarar görüyorsa doğal ve organik maddelerden üretilmiş ıslak mendiller tercih edebilirsiniz. Özellikle yenidoğan bebekler için içeriği temiz olan ıslak mendiller tercih etmeniz gerekir.

Bir bebek ıslak mendili, hassas bebeğinizin cildini derinlemesine temizlemelidir. Derinlemesine ve iyi bir temizlik için ıslak mendil alırken mendilin kalın olmasına dikkat edin. Rahat kullanmak ve iyice temizlemek istiyorsanız, ıslak mendil ince olmamalıdır. Çünkü ince yapılı ıslak mendiller iyi bir temizlik sunmaz ve kolayca yırtılabilirler. Bebek ıslak mendili ince olursa bebeğinizin cildindeki kiri yeterince emmez, bebeğiniz için gerekli hijyeni sağlayamaz. Çabuk yırtılmaması, derinlemesine temizlik ve hijyen sunması, bebeğinizin hassas cildini tahriş etmemesi için bebek ıslak mendili alırken kalın yapıda olmasına özen gösterin. Orta kalınlıkta bir ıslak mendili de bebeğiniz için tercih edebilirsiniz.

Bebekler için ıslak mendil seçerken sentetik lif içermeyen bir ıslak mendil tercih edebilirsiniz. Bebek ıslak mendili alırken pamuktan üretilmiş olması çok önemlidir. Çünkü sentetik lif gibi maddelerden üretilen ıslak mendiller hassas bebek cildine uygun değildir. Bebeklerin ince ve narin cildini tahriş eder, kızarıklığa ve kaşıntıya neden olur. Pamuk tamamen doğal bir ürün olduğundan, bebeğiniz için alacağınız ıslak mendillerde pamuklu olanları tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

“Dermatolojik olarak test edilmiştir.” ibaresinin ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Bebekler için ıslak mendillerin bebeklerin hassas cildine uyumlu bir yapıda olması ve zararlı maddeler içermemesi gerekmektedir. Bebeğiniz için ıslak mendil alırken dermatolojik testlerden geçirildiğinden emin olun, paketin üzerinde bununla ilgili bir ibare olacaktır. Paket üzerindeki yazıları her zaman inceleyin, bebeğinizin hassas cildi için ne kullandığınızı iyice öğrenin. Dermatolojik olarak test edilen ürünlerde alerji, pişik ve tahriş riskinin daha az olduğunu unutmayalım.

İşte, okulda, evde; günlük kullanım için satın aldığımız ve çok amaçlı ıslak mendil olarak adlandırdığımız ürünleri bebeğiniz için kullanmamaya özen gösterin. Çok amaçlı ıslak mendillerin içeriği bebeklerin narin ve ince cildi için uygun değildir, cildinin zarar görmesine ve sağlığının bozulmasına sebep olabilir. Bebekler için ıslak mendil seçerken yukarıda bahsedilen hususlara dikkat etmelisiniz ve günlük kullanımdan farklı bir ıslak mendil satın almalısınız. Çünkü çok amaçlı ıslak mendiller alkol, SLS, SLES, parfüm, paraben ve birçok kimyasal madde içerebilir. Bebekler için hangi ıslak mendil alacağınız çok önemli!

Islak Mendil Fiyatları

Bebeklerin narin, yumuşak ve ince ciltleri vardır. Onların hassas cildi için ıslak mendil seçerken birçok noktaya dikkat etmeli, cildi için en doğru ıslak mendili seçmelisiniz. Islak mendil seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de fiyatıdır. Bebekler için ıslak mendiller bazen dudak uçuklatan fiyatlara sahip olabiliyor. “Hem bebeğimin hassas cildine uygun olsun hem de uygun fiyatlı olsun.” diyorsanız, GOO.N tam size göre!

Bebeğinizin cildine zarar veren, tahriş eden ve sağlık sorunlarına yol açan hiçbir madde GOO.N Yenidoğan Islak Mendil’de ya da GOO.N Ekstra Hassas Islak Bebek Mendili’nde yer almaz.

Alkol, paraben, boya, parfüm içermeyen GOO.N Yenidoğan Islak Mendil ve GOO.N Ekstra Hassas Islak Bebek Mendili; içeriğiyle bebeğinize, uygun fiyatıyla size iyi gelecek. Bebeğinizin incecik cilt duvarına kremli losyonu ve yumuşak dokusuyla hassas bir bakım sunar.

Hassas ciltler ve bebek cildi için uyumlu GOO.N Yenidoğan Islak Mendil ve GOO.N Ekstra Hassas Islak Bebek Mendili, %100 doğal zeytinyağı içerir.

Doğal ve organik içerikli bebek ıslak mendilleri uygun fiyatlı olmamasına rağmen GOO.N oldukça uygun fiyatlıdır.

Dermatolojik olarak test edilen GOO.N Yenidoğan Islak Mendil ve GOO.N Ekstra Hassas Islak Bebek Mendili, hassas ciltlerin kullanımına uygun bulunmuştur. Bu nedenle, yalnızca bebeğinizin narin cildi için değil, kendi hassas cildiniz için de güvenle GOO.N’u tercih edebilirsiniz. GOO.N Yenidoğan Islak Mendil ve GOO.N Ekstra Hassas Islak Bebek Mendili; çocukların, bebeklerin ve yetişkinlerin kullanımı için uygundur. Her evde bulunması gerekir ve evin ekonomisine iyi gelecek uygun bir fiyata sahiptir. Parfümsüz ve hipoalerjenik GOO.N Islak Mendil çeşitleri, satış mağazalarında kolayca ulaşabileceğiniz bir fiyata sahiptir.

GOO.N hem bebeğinize hem de cebinize iyi gelir! Bebekler için alacağınız ıslak mendillerde aradığınız tüm özellikleri bir arada sunan Goon Islak Mendil çeşitleri, bebeğinizin hassas cildi için aradığınız bakımı sunar.

Diğer GOO.N ürünlerimizi de incelemeyi unutmayın. Doğal içerikli, bebeğinize ve cebinize iyi gelen ürünlerle yanınızdayız. Islak mendilden bebek bezine, tüm ürünlerimizi bebeğinizin hassas cildine uygun olarak tasarladık ve bunu yaparken sizi de düşündük. Her evin ekonomisine uygun ürünlerimizle GOO.N yanınızda!

Internet sitemiz size daha iyi hizmet sunabilmek için, çerezler (cookies) kullanır. Devam ederek, Gizlilik Bildirimi doğrultusunda çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.